atabayrak

Yönetim Kurulu

ÜMİT FİDAN / KURUCU MÜDÜR

umit-fidan

1975 yılında Denizli’de doğmuştur. İlk ve Orta eğitimini Denizli’de tamamlamıştır. 1993 yılında girmiş olduğu üniversite sınavında iyi bir dereceyle Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği (İngilizce) kazanmıştır.
İş hayatına öğrencilik yıllarında başlayarak, birçok öğrenciyi Türkiye’nin gözde Üniversitelerine hazırlamıştır. Eğitim alanında kendini üniversite yıllarından itibaren geliştirmiş, çeşitli seminerler ve eğitimler alarak üniversite eğitimini tamamlamıştır.
Üniversitenin ardından Milli Eğitim Bakanlığında kısa süreliğine öğretmenlik deneyimi olmuştur. Sonrasın da farklı özel okullarda matematik öğretmenliği yapmıştır.
2008 yılında Pendik Ali bey villalarında Genç Matematik Fen Butik dershanesi kurmuştur. 2008-2015 yılları arasında butik dershanecilik faaliyetlerini sürdürerek birçok öğrenciyi seçkin liselere ve üniversitelere kazandırmıştır.
“Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır” inancıyla 2015 yılında Özel Fidan Okullarını kurmuştur.
Evli ve iki çocuk babasıdır.

ALİ ŞAMLIOĞLU / KURUCU
ali-samlioglu

1968 yılında Rize’nin Ardeşen ilçesinde doğmuştur. İlk ve Orta Eğitimini Rize’de tamamlamıştır. Artvin Lisesini bitirdikten sonra, Newport Üniversitesi’nde İşletme eğitimini tamamlamıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
İş hayatına 1990 yılında inşaat sektöründe başlamış bu sektörde başarılı çalışmalarıyla saygınlık kazanarak Ülke kalkınmasına katkıda bulunmak için Sanayici adayı olmuştur.
1993 yılında Mİbos Metal,2009 yılında Yılsam Döküm A.Ş,2013 yılında Manzsam A.Ş ve Makrosam A.Ş ni kurmuştur.
Günümüzün büyüyen Türkiye’sinde çözüm bekleyen sorunların ancak eğitimle giderileceğine inanan Ali Şamlıoğlu toplumsal değerleri koruyabilen 2000’li yılların bilgi çağına ulaşabilen gençlerin yetişmesine olanak sağlamak için Genç kuşağa en iyi eğitim ve çalışma ortamı hazırlayarak Türk gençliğinin çok rahatlıkla Dünya ile Rekabet edebilecek düzeye erişebileceği inancı doğrultusunda Fidan Eğitim Kurumlarını Kurmuştur.
‘’ Cehalet tüm kötülüklerin anasıdır.’’ sözünü ilke edinen Ali Şamlıoğlu gençlerimizin yalnız Türk toplumunun değil insanlığın da etkili bir üyesi olabilmesi için her türlü olanakları sağlamaya ve çağdaş bilgiye ulaşmak için gerekli katkılarına devam edecektir.

RAMAZAN DERE / KURUCU

ramazan-hoca

1977 Mersin (Gülnar) doğumludur. Karadeniz Teknik Üniversitesi -Fatih Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri öğretmenliği bölümünü bitirdi(2000). İlk Mersin(Silifke) de Fen Bilgisi Öğretmeni olarak göreve başladı(2000). Sırasıyla Van,İstanbul(Pendik),İstanbul(kartal) da değişik okullarda Fen Bilgisi öğretmeni olarak çalışmaya devam etti. Daha gençliğinin ilk yıllarından beri butik eğitimin öğrenci üzerindeki pozitif etkilerinin varlığına inandı. Bunun içinde Fidan Okullarında kurucu olarak görev aldı. En büyük arzusu bu vatanın evlatlarına hizmetin Hakk’a hizmet olduğu duygusunu taşıdı ve buna inandı. Evli ve 3 kız babasıdır.