atabayrak

Yönetim Kurulu

 

 

ALİ ŞAMLIOĞLU / KURUCU
ali-samlioglu

1968 yılında Rize’nin Ardeşen ilçesinde doğmuştur. İlk ve Orta Eğitimini Rize’de tamamlamıştır. Artvin Lisesini bitirdikten sonra, Newport Üniversitesi’nde İşletme eğitimini tamamlamıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
İş hayatına 1990 yılında inşaat sektöründe başlamış bu sektörde başarılı çalışmalarıyla saygınlık kazanarak Ülke kalkınmasına katkıda bulunmak için Sanayici adayı olmuştur.
1993 yılında Mİbos Metal,2009 yılında Yılsam Döküm A.Ş,2013 yılında Manzsam A.Ş ve Makrosam A.Ş ni kurmuştur.
Günümüzün büyüyen Türkiye’sinde çözüm bekleyen sorunların ancak eğitimle giderileceğine inanan Ali Şamlıoğlu toplumsal değerleri koruyabilen 2000’li yılların bilgi çağına ulaşabilen gençlerin yetişmesine olanak sağlamak için Genç kuşağa en iyi eğitim ve çalışma ortamı hazırlayarak Türk gençliğinin çok rahatlıkla Dünya ile Rekabet edebilecek düzeye erişebileceği inancı doğrultusunda Fidan Eğitim Kurumlarını Kurmuştur.
‘’ Cehalet tüm kötülüklerin anasıdır.’’ sözünü ilke edinen Ali Şamlıoğlu gençlerimizin yalnız Türk toplumunun değil insanlığın da etkili bir üyesi olabilmesi için her türlü olanakları sağlamaya ve çağdaş bilgiye ulaşmak için gerekli katkılarına devam edecektir.

RAMAZAN DERE / KURUCU

ramazan-hoca

1977 Mersin (Gülnar) doğumludur. Karadeniz Teknik Üniversitesi -Fatih Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri öğretmenliği bölümünü bitirdi(2000). İlk Mersin(Silifke) de Fen Bilgisi Öğretmeni olarak göreve başladı(2000). Sırasıyla Van,İstanbul(Pendik),İstanbul(kartal) da değişik okullarda Fen Bilgisi öğretmeni olarak çalışmaya devam etti. Daha gençliğinin ilk yıllarından beri butik eğitimin öğrenci üzerindeki pozitif etkilerinin varlığına inandı. Bunun içinde Fidan Okullarında kurucu olarak görev aldı. En büyük arzusu bu vatanın evlatlarına hizmetin Hakk’a hizmet olduğu duygusunu taşıdı ve buna inandı. Evli ve 3 kız babasıdır.